środa, 20 lipca 2016

Ćwiczenia izolowane

Ćwiczenia izolowane to takie, gdzie chcesz pracować tylko konkretną grupą mięśnie. Na przykład na wyciągu robisz biceps i chcesz robić tylko biceps. Zaczynanie od takich ćwiczeń nie jest zalecane głównie z racji tego, że mogą prowadzić do dysproporcji.
Robisz sam biceps, a nie ćwiczysz mięśni wspomagających. Dlatego praktycznie wszyscy eksperci polecają ćwiczenia wielostawowe, gdzie pracuje całe ciało. To jest na przykład przysiad ze sztangą, wiosłowanie, wyciskanie na ławeczce. Angażuje się wtedy wiele grup mięśni, trening jest bardziej efektywny, spalasz więcej kalorii i masz lepszą odpowiedź układu hormonalnego. Stabilizujesz postawę i rozwijasz też mięśnie szkieletowe.
I tak podobnie jeżeli masz opcję zrobić to samo ćwiczenie na wolnych ciężarach albo na jakiejś maszynie, to lepszą opcją jest zrobić na wolnych ciężarach - pracuje całe ciało, chociażby po to żeby stabilizować postawę jak stoisz z jakimiś hantlami czy czymś. Początkujący wolą zazwyczaj ćwiczyć na maszynach, bo jest łatwiej, albo się wstydzą chwytać za jakaś sztangę żeby się nie zbłaźnić :)

7 komentarzy:

 1. Powszechny kult ciała i urody spowodował, że tylko niewielka grupa osób jest szczęśliwa. Większość dąży do boskości, zmieniając ciało i ubiory, inwestując w siebie, żeby być jeszcze wspanialszym, eksperymentując z głodówkami i dietami, ale z reguły jest to złe odżywianie. Każdy z tych wynalazków albo niszczy metabolizm albo powoduje efekt jojo. Naprawdę jedynym sposobem jest zaufanie dobremu dietetykowi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ćwiczenia crossfit poleca się wykonywać na specjalnych matach gumowych https://powerrubber.com/kat/maty-na-silownie/podloga-crossfit/, przeznaczonych specjalnie dla tej dziedziny sportu. Taka podłoga zapewnia przede wszystkim bezpieczeństwo przed poślizgiem, którego skutkiem mogą być nawet poważne kontuzje. Antypoślizgowe maty gumowe są bardzo elastyczne i znacznie zwiększają komfort wykonywania treningów crossfit.

  OdpowiedzUsuń