środa, 20 kwietnia 2016

Przeciwwskazania dla treningu

Trening na rzeźbę bez wątpienia potrzebny jest wszystkim, którzy trenują dyscypliny sportowe wymagające odpowiedniej sylwetki ciała, a raczej odpowiedniej sylwetki mięśni. Jednakże wiele osób podejmuje ów trening na rzeźbę dla siebie, wyłącznie dla siebie, nie mając nic wspólnego z uprawianiem konkretnej dyscypliny sportowo, a tym bardziej nie robiąc tego zawodowo. W tym miejscu jednakże nie wskażemy na prawidłowe metody treningu na rzeźbę, a raczej na pewne przeciwwskazania do jego stosowania. Takie jak najbardziej istnieją i należy mieć tego świadomość. Przede wszystkim treningu na rzeźbę nie powinny podejmować te osoby, które nie poświęciły wystarczającej ilości czasu na to, aby zbudować dosyć sporą masę mięśniową. 

Jak poprawić masę mięśniową?

Co tu rzeźbić, skoro masa mięśniowa jest marnej jakości. Taki trening nie będzie przynosił żadnych pozytywnych skutków. Jednocześnie także te osoby, które odznaczają się dosyć sporym poziomem podskórnej tkanki tłuszczowej, które nie podjęły wcześniej działań mających na celu wyraźną redukcję owej tkanki tłuszczowej, nie powinny zajmować się treningiem na rzeźbę, gdyż skutki takiego treningu będą bardzo mierne i na pewno niezadowalające. Po prostu będą one stratą czasu. Oczywiście w tym miejscu wskazaliśmy na pewne przeciwwskazania wynikające z braku predyspozycji do tego, aby móc mówić o większej masie mięśniowej, tymczasem powodów, dla których nie powinno podejmować się treningu na rzeźbę jest znacznie więcej. 

Choroby a siłownia 

Na pewno możemy w tym miejscu wskazywać na różnego rodzaju schorzenia, możemy wskazywać na stany chorobowe, przy których ciężki trening siłowy, trening na siłowni może mieć bardzo poważne konsekwencje zdrowotne. Zanim więc podejmiemy trening na siłowni, zanim zdecydujemy się budować naszą masę mięśniową, by potem doskonalić wygląd mięśni, by potem skupić się na rzeźbie, musimy mieć pewność swojego dobrego, a nawet bardzo dobrego stanu zdrowia i nie jest to tylko zalecenie, ale wręcz pewna przestroga. Dążenie do czegoś na siłę, to jeden z największych możliwych błędów.

1 komentarz:

  1. świetny tekst własnie czegoś takiego szukałam
    Gratuluję i życzę dalszych sukcesów. 28 maja mam zamiar pobiec w biegu organizowanym w Gdańsku tak zwanym biegu dla twardzieli, zapowiada się niezapomniana przygoda a dochód z biegu będzie przekazany na cele charytatywne więcej informacji jeśli chcecie to tutaj może ktoś się dołączy http://warriorsrun.com.pl/idea-biegu.html aaa i jeszcze dodam, że uczestnicy będą wykonywali takie zadania, jak kandydaci na członków jednostek specjalnych. Zadania przygotowują byli żołnierze GROM-u oraz weteranami z Afganistanu

    OdpowiedzUsuń