czwartek, 30 lipca 2015

Podstawowe błędy w treningu Crossfitu!

Osoby, które jeszcze nie zaczęły treningów crossfitowych, a mają taki zamiar powinny uważnie przeczytać ten post. Pozwoli wam on uchronić się przed niepotrzebnymi błędami popełnianymi przez dużą część osób, które zmniejszają efektywność treningów.

Podstawowym błędem początkujących osób jest chęć rywalizacji z bardziej doświadczonymi osobami od siebie. Przede wszystkim w crossficie musimy pokonać samego siebie, a nie przeciwnika. Dlatego w pierwszych tygodniach należy skupić się na pokonywaniu własnych barier, podnoszeniu sobie coraz wyżej poprzeczki. Dopiero, gdy nabędziemy odpowiednie umiejętności i siłę możemy spróbować rywalizacji z innymi.

Kolejnym błędem jest brak odpowiedniej systematyczności. Jeżeli chcemy odnieść sukces w jakimkolwiek sporcie lub dziedzinie życia musimy być regularni. Tylko systematyczne treningi pozwolą nam na poprawę swoich rezultatów i kondycji. Gdy będziemy robić sobie długie przerwy, nie przyniesie nam to satysfakcjonujących wyników. Jedynie może zniechęcić do dalszej pracy przez brak progressu, możemy również nabawić się kontuzji.

Bardzo ważnym elementem treningów crossfitowych jest regeneracja. Zalecam trenować maksymalnie pięć razy w tygodniu. Organizm potrzebuje odpoczynku. Pamiętajcie, aby spać wystarczającą liczbę godzin, a także właściwie się odżywiać. Tylko wtedy wasze treningi będą naprawdę efektywne.

Kwestią często pomijaną przez amatorów jest odpowiednia rozgrzewka i rozciąganie. Kilkuminutowa rozgrzewka w postaci joggingu, wiosłowania, a później pompki i przysiady zdecydowanie wpłyną na efektywniejszy trening, po którym należy koniecznie poświęcić kilka minut na rozciąganie. W kolejnym dniu zakwasy nie będą już tak uciążliwe.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz