czwartek, 7 kwietnia 2016

Jakie odżywki białkowe mamy dostępne na rynku?

odżywki białkowe

Rynek produktów przeznaczonych dla sportowców jest bez wątpienia bardzo bogaty. W tym miejscu chcemy w sposób szczególny przyjrzeć się odżywkom białkowym jako produktom, które mogą nam dać bardzo wiele, które mogą nam pozwolić uzyskać bardzo dobre rezultaty treningowe. Mówiąc jednakże o odżywkach białkowych, chcemy wyróżnić niektóre z nich jako te, dzięki którym możemy uzyskać nieco więcej i po które sięga znacznie więcej sportowców. 

Różnorodne odżywki białkowe

Mówiąc o odżywkach białkowych dostępnych na naszym rynku musimy wskazać na to, że poszczególne produkty z tejże kategorii mogą różnić się między sobą rodzajem i ilością zawartego w nich białka, mogą także różnić się sposobem wytwarzania. Jeżeli chcemy wskazać na najbardziej popularne obecnie odżywki białkowe, to musimy powiedzieć o białku serwatkowym, musimy mówić o białku kazeinowym, o białku jaja, o albuminach jaja czy też o białku sojowym. Każda z wymienionych w tym miejscu odżywek sportowych bez wątpienia może nam dać bardzo wiele satysfakcji, może nam dać bardzo wiele korzyści z zastosowania. Mówiąc o formach odżywek białkowych, na pewno warto wskazać na hydrolizaty, dzięki których stosowaniu możemy dostarczyć naszemu organizmowi pełnego zestawów dobrych aminokwasów egzogennych, a więc tych najlepszych. 

Aminokwasy i tłuszcze 

Oprócz samych aminokwasów, w odżywkach białkowych mamy do czynienia również z takimi składowymi jak tłuszcze, jak węglowodany, minerały oraz witaminy, a każdy w tych składników na pewno również ma bardzo duże znaczenie dla naszego organizmu i dla osiągania zamierzonych celów sportowych. Czy można powiedzieć, że któraś z odżywek sportowych jest lepsza od innej? Z pewnością mówiąc w ten sposób bylibyśmy w dużym stopniu subiektywni, gdyż w przypadku każdego człowieka nieco inna odżywka białkowa może mieć najlepsze działanie. Z pewnością jednak można powiedzieć, że odżywki białkowe są obecnie zaliczane do tych najbardziej skutecznych. Warto więc sięgać po to, co faktycznie działa, warto jest postawić właśnie na konkretne odżywki białkowe.

1 komentarz:

  1. Odżywki białkowe są dużym ułatwieniem, a przede wszystkim oszczędnością, bo dostarczanie białka tylko i wyłącznie z posiłków jest dosyć kosztowne. Mój trener Michał Wrzosek polecał, że w początkowych etapach treningu nie jest aż tak niezbędna, ale w późniejszych, gdy nasza masa wzrośnie, rośnie tez zapotrzebowanie na odpowiednią ilość białka, którą z samego jedzenie jest ciężko dostarczyć. Najważniejsze jest, tak jak to zostało opisane w poście, odpowiednie dawkowanie, bo nadmiar białka, niepotrzebnie obciąża organizm. Możecie poczytać o tym na jego www

    OdpowiedzUsuń